پایگاه دانش هلدینگ توسعه دهندگان

هلدینگ توسعه دهندگان

مرجع دانش تخصصی هلدینگ بین المللی توسعه دهندگان

مهاجرت | ویزا و تور مسافرتی | افتتاح حساب بین المللی | ثبت شرکت

NOC در امارات به چه معنی است و چه زمانی نیاز است؟

شما اینجا هستید:
برآورد زمان مطالعه: 6 دقیقه

NOC در امارات چیست؟

این سوال رایجی است که بسیاری از خارجی ها ممکن است در مورد مدارک قانونی مورد نیاز برای کار و زندگی در امارات داشته باشند. مهم است بدانید که باید تمام مدارک لازم را برای دریافت مجوز کار قانونی در امارات ارائه دهید و با ممنوعیت کار مواجه نشوید.

گواهی “بدون اعتراض” یک سند حقوقی مهم است که توسط یک سازمان، آژانس یا حتی افراد صادر می شود و اظهار می دارد که با شرایط مندرج در سند مخالفتی ندارند. این سند برای اهداف مختلفی از جمله موارد قانونی، مهاجرت و حتی استخدام استفاده می شود.

از آنجایی که این سند برای چندین اقدام در امارات متحده عربی مورد نیاز است، دانستن معنای آن و نحوه دریافت آن مهم است، کارشناسان حقوقی هلدینگ بین المللی توسعه دهندگان این موضوع را دقیق و شفاف به شما بیان میکنند.

NOC در امارات متحده عربی: تعریف، معنا و مزایا

NOC در امارات چیست؟

برای درک بهتر این سند، شناخت معنی و تعریف آن ضروری است. NOC مخفف No Objection Certificate است که به عنوان نامه بدون اعتراض امارات متحده عربی نیز شناخته می شود. این یک سند قانونی است که هر آژانس، شرکت، سازمان یا مؤسسه ممکن است صادر کند و حتی در موارد خاص، یک فرد نیز ممکن است آن را صادر کند.

هدف از NOC چیست؟

NOC نامه ای رسمی است که هدف آن، همانطور که از نامش پیداست، بیان این است که هیچ اعتراضی از سوی صادرکننده در مورد رویه یا فعالیتی که فرد قرار است انجام دهد وجود ندارد.

لازم به ذکر است که این گواهی بسیار ساده است. این یک سند طولانی یا پیچیده نیست. در عوض، هر آنچه را که برای یک راه کوتاه لازم است به وضوح بیان می کند. با این وجود، باید شامل اطلاعات ضروری مانند تاریخ، سربرگ رسمی، آدرس، نام، جزئیات تماس و هر چیز دیگری باشد که ممکن است برای این روش ضروری باشد.

چه زمانی NOC در امارات مورد نیاز است؟

هنگامی که پاسخ NOC در امارات متحده عربی را بدانید؟ این مهم است که بدانید چه زمانی باید یکی را تهیه کنید. معمولاً باید NOC را از کارفرما یا حامی خود دریافت کنید، بنابراین خوب است بدانید در چه مواردی باید درخواست کنید.

در اینجا ما برخی از روش هایی را داریم که در آنها باید NOC را به عنوان بخشی از مستندات داشته باشید:

  • افتتاح حساب بانکی یا حساب اینترنتی
  • گواهینامه رانندگی امارات متحده عربی را دریافت کنید
  • خرید ماشین
  • تجدید/افزودن فعالیت به کسب و کار شما
  • اضافه کردن شریک به کسب و کار شما
  • افتتاح شعبه
  • تغییر شغل از شرکت خصوصی به شرکتی دیگر
  • لغو ممنوعیت کار

اینها برخی از سناریوهایی هستند که در آنها به NOC نیاز دارید.

آیا برای کار در امارات به NOC نیاز دارید؟

برخی از خارجی ها فکر می کنند که برای کار در امارات به نامه بدون اعتراض از طرف اسپانسر نیاز دارند. این ممکن است زمانی ضروری باشد که در حال تغییر شغل خود هستید، اگر قرارداد کار خود را کامل کرده اید یا اگر حمایت مالی خود را به یک کارفرمای جدید منتقل می کنید، میتوانید با کارشناسان ثبتداک تماس بگیرید.

یک NOC در امارات چه ویژگی هایی دارد؟

گواهی عدم اعتراض کارفرما دارای مشخصات زیر است:

باید توسط کارفرما یا حامی شما صادر شود
باید به دو زبان انگلیسی و عربی تهیه شود
NOC یک سند کاملاً اختیاری است و باید آزادانه توسط کارفرما ارائه شود

آیا برای درخواست ویزای امارات به NOC نیاز دارید؟

وقتی نوبت به دریافت مدارک برای درخواست ویزای امارات می‌رسد، ممکن است گیج کننده باشد که مشخص شود به کدام یک نیاز دارید. همه چیز بستگی به نوع ویزا دارد که برای آن درخواست می دهید.

آیا برای گرفتن ویزای کار به NOC نیاز دارید؟

NOC برای گرفتن ویزای کار الزامی نیست. کارفرمای شما مسئول رسیدگی به ویزا برای شما است، بنابراین آنها مسئول پردازش آن و دریافت تمام مدارک لازم هستند.

آیا برای انجام تجارت در امارات به NOC نیاز دارید؟

به عنوان یک سرمایه گذار خارجی، برای دریافت ویزا برای انجام عملیات تجاری در امارات باید یک NOC ارائه دهید. با این حال، این بستگی به ساختار کسب و کار و حوزه قضایی دارد، بنابراین اگر این مورد در مورد شما صدق می کند، حتما بررسی کنید.

آیا برای لغو ممنوعیت کار به NOC در امارات نیاز دارید؟

نامه بدون اعتراض امارات متحده عربی این یک سند مهم برای رفع ممنوعیت کار است. ممنوعیت کار یک مکانیسم قانونی است که مقامات مهاجرت ممکن است به دلایل زیر برای افراد اعمال کنند:

قرارداد کار شما منقضی شده است و کارفرمای فعلی شما هیچ اقدامی در مورد استخدام شما انجام نداده است
فسخ قرارداد کار نامحدود قبل از اتمام یک سال خدمت
فسخ قرارداد کار محدود قبل از انقضای آن
در این خصوص، در صورت رضایت در استعفا و دلایل بیشتر، ممکن است کارمندی بسته به نوع قرارداد از محرومیت ۶ ماهه یا یک ساله برخوردار شود.

چگونه از ممنوع الکار شدن در امارات جلوگیری کنیم؟

دو راه برای جلوگیری از ممنوعیت کار وجود دارد. در اینجا موارد زیر را داریم:

کارفرمای شما باید قبل از انقضای قرارداد کار شما را تمدید کند
حمایت مالی خود را به کارفرمای دیگری منتقل کنید
در صورت انتقال حمایت مالی خود، به NOC نیاز دارید. حامی فعلی شما باید گواهی عدم اعتراض صادر کند تا بتوانید کارت کار خود را انتقال دهید. بنابراین، می توانید این فرآیند را پس از تکمیل قرارداد کار خود یا در میانه فرآیند انتقال اسپانسر انجام دهید.

چگونه ممنوعیت کار را لغو می کنید؟

از آنجایی که مقررات در امارات به طور مداوم در حال تغییر است، آخرین به روز رسانی بیان می کند که برای رفع ممنوعیت کار، کارمند باید NOC را از کارفرمای فعلی دریافت کند.

علاوه بر این، کارفرمای جدید باید حداقل حقوق 5000 درهم (دیپلم دبیرستان) را ارائه دهد. 7000 درهم (دارندگان دیپلم)؛ 12000 درهم (دارندگان مدرک لیسانس).

در اینجا ما مراحلی را داریم که باید برای رفع ممنوعیت کار خود دنبال کنید:

NOC را به زبان عربی از کارفرمای فعلی خود دریافت کنید
نامه پیشنهادی خود را از کارفرمای جدید خود دریافت کنید
یک نامه درخواست شخصی تهیه کنید و آن را امضا کنید
مدارک خود را به وزارت کار تحویل دهید
منتظر تایید باشید

سوالات متداول در مورد NOC چیست؟

از آنجایی که NOC سندی است که ممکن است برای برخی از رویه ها مورد نیاز باشد، منطقی است که مردم در مورد آن شک داشته باشند. مهم است که تمام ابهاماتی که ممکن است در مورد هر سند قانونی در امارات داشته باشید، روشن کنید تا بتوانید مطابق با آن عمل کنید.

بنابراین، اگر سؤالات مشترکی دارید مانند: NOC در امارات چیست؟ یا هر مورد دیگر، به خواندن ادامه دهید:

آیا برای کار پاره وقت در امارات به NOC نیاز دارید؟

چند سال پیش، برای اینکه یک کارمند علاوه بر شغل تمام وقت خود، یک شغل پاره وقت داشته باشد، ارائه نامه بدون اعتراض از طرف اسپانسر برای کار در امارات الزامی بود.

با این حال، با MD 31 سال 2018، چارچوب قانونی تغییر کرد و از آن به بعد، کارمند برای انجام یک کار پاره وقت نیازی به NOC ندارد. بنابراین، یک کارمند می تواند بدون هیچ مشکلی برای کارفرمایان ثانویه کار کند.

با این وجود، مهم است که بدانید NOC ممکن است در برخی موارد در صورت درخواست کارفرمای ثانویه اعمال شود، اما این یک امر رسمی است. در واقع، یک کارفرما نمی‌تواند مانع از کار یک کارمند در جای دیگر شود، مگر اینکه حکم دادگاه داشته باشد و بیشتر با یک آژانس کاریابی قابل اعتماد در دبی تماس بگیرد.

اگر ویزای خانوادگی دارید، آیا برای انتخاب شغل دوم به NOC نیاز دارید؟

وقتی صحبت از افرادی می شود که با ویزای خانوادگی در امارات زندگی می کنند، مهم است که به این نکته اشاره کنیم که اگر می خواهند شغل دومی را انتخاب کنند، به NOC نیاز دارند.

در صورتی که شغل دارید و می خواهید به صورت پاره وقت کار کنید، باید موارد زیر را داشته باشید:

مجوز کار پاره وقت صادر شده توسط MoHRE
یک NOC از اسپانسر شما

آیا برای ویزای توریستی به NOC در امارات نیاز دارید؟

به طور کلی، یک فرد برای دریافت ویزای توریستی نیازی به NOC ندارد. علاوه بر این، برای ورود به کشور نیازی به NOC ندارید. شما فقط به پاسپورت معتبر و ویزای خود نیاز دارید و در اینجا می توانید با مزایای کار با PEO برای مشاغل کوچک آشنا شوید.

آیا برای راه اندازی کسب و کار خود در حین شاغل بودن به NOC نیاز دارید؟

به عنوان یک کارمند، می توانید کسب و کار خود را راه اندازی کنید و از تمام مزایای باورنکردنی این کشور برای ترویج و حمایت از مشاغل کوچک و متوسط استفاده کنید.

با این حال، مهم است بدانید که به NOC از کارفرمای فعلی خود نیاز دارید. شما باید فرآیند درخواست را به درستی انجام دهید تا کارفرمای شما NOC شما را رد نکند. هنگامی که شرکتی که در حال حاضر در آن کار می کنید آن را تأیید کرد و گواهی عدم اعتراض خود را از کارفرما دریافت کردید، می توانید کسب و کار خود را در حالی که هنوز به صورت تمام وقت کار می کنید راه اندازی کنید.

آیا کارفرمای فعلی شما از نظر قانونی مجبور به ارائه NOC در امارات است؟

ذکر این نکته مهم است که کارفرمای شما ممکن است NOC شما را بپذیرد یا رد کند. کارفرما از نظر قانونی مجبور به ارائه این سند نیست زیرا باید آزادانه ارائه شود.

بنابراین، اگر کارفرمای شما این کار را به شغل جدیدتان ندهید، ممکن است ممنوعیت کار دریافت کنید. اما نگران نباشید، در صورتی که پیشنهاد حقوق و صلاحیت حرفه‌ای شما شرایط لازم برای برداشته شدن را داشته باشد، ممکن است کارفرمای جدید شما برای لغو ممنوعیت درخواست دهد.

موضوعات:
این مقاله برای شما مفید بود؟
نپسندیدم 0 1 از 1 این مقاله را مفید یافتند.
بازدید ها: 258