پایگاه دانش هلدینگ توسعه دهندگان

هلدینگ توسعه دهندگان

مرجع دانش تخصصی هلدینگ بین المللی توسعه دهندگان

مهاجرت | ویزا و تور مسافرتی | افتتاح حساب بین المللی | ثبت شرکت

ویزای EB1 آمریکا گرین کارت اقامت نخبگان در آمریکا

شما اینجا هستید:
برآورد زمان مطالعه: 9 دقیقه

ویزای امریکا EB1 برای اساتید برجسته، محققان، افرادی با توانایی های فوق العاده در هنر، علم، تجارت، ورزش، آموزش، یا مدیران اجرایی است. نام این ویزای اقامتی آمریکا: Employment-Based First Preference یا اولویت افراد برجسته است.

علاوه بر ویزای مهاجرت خانوادگی و نسبی، ایالات متحده آمریکا همچنین به افرادی که واجد شرایط کار در این کشور هستند ویزا می دهد. ویزای استخدام آمریکا دارای اسپانسر به کارگران خارجی که کارفرمایی را پیدا کرده‌اند که مایل به استخدام آن‌ها است، اجازه می‌دهد به طور دائم به ایالات متحده بیایند و بدون سند مجوز استخدام کار کنند.

ویزای EB1 نخبگان آمریکا چیست؟

ویزای EB1 اولین دسته در ویزای مهاجرت مبتنی بر اشتغال است. EB1 این فرصت را به افرادی می دهد که دستاوردهای علمی یا کاری عالی دارند تا به طور دائم به ایالات متحده مهاجرت کنند.

فردی که بتواند ثابت کند که این دستاوردها را دارد، می تواند پس از آن در ایالات متحده زندگی و کار کند. آنها می توانند مزایای آمریکایی مانند گواهینامه رانندگی، مالکیت، ادامه تحصیل و همچنین ازدواج و بچه دار شدن را دریافت کنند. پس از مدتی که ویزای EB1 را بدون هیچ مشکلی در اختیار داشتند، می توانند برای شهروندی آمریکا نیز اقدام کنند.

چه کسانی می توانند برای اقامت آمریکا از طریق EB1 اقدام کنند؟

بر اساس دستاوردهای مختلفی که مردم می توانند داشته باشند، دولت ایالات متحده ویزای EB1 را به سه زیر دسته تقسیم کرده است:

 • افرادی با توانایی های خارق العاده در هنر، علم، آموزش، ورزش و تجارت. دستاوردهای این افراد باید گسترده و/یا به رسمیت شناخته شده بین المللی باشد و برای درخواست ویزای EB1 نیازی به پیشنهاد شغلی ندارند.
 • اساتید و پژوهشگران برجسته ای که به دلیل مشارکت در زمینه های تخصصی خود، به رسمیت شناخته شده اند. اساتید و محققین باید حداقل 3 سال تجربه در زمینه تحقیق یا تدریس داشته باشند و باید ثابت کنند که برای ادامه پیشرفت رشته خود در یک موقعیت پژوهشی یا تدریس در دانشگاه به ایالات متحده می آیند.
 • مدیران اجرایی یا مدیران چند ملیتی که در ۳ سال گذشته حداقل ۱ سال در شعبه بین‌المللی یک شرکت آمریکایی کار کرده‌اند. آنها باید برای ویزای EB1 برای ادامه کار برای آن شرکت درخواست دهند و موقعیت آنها در ایالات متحده باید با ویزای آنها در یک کشور خارجی مطابقت داشته باشد یا بالاتر باشد.

معیارهای واجد شرایط بودن EB1 ویزای آمریکا چیست؟

بر اساس سه زیر مجموعه ویزای EB1 فوق، شرایط مختلفی وجود دارد که متقاضیان باید آنها را رعایت کنند.

معیارهای واجد شرایط بودن ویزای اولویت افراد برجسته EB-1 آمریکا

برای واجد شرایط بودن برای دسته کارت سبز EB1، باید ثابت کنید که حداقل 3 مورد از معیارهای زیر را دارید:

 • جایزه با ارزش ملی یا بین المللی را برای دستاوردها و برتری خود دریافت کرده اند.
 • عضو انجمنی برای رشته خود باشید که به طور مداوم از اعضای خود درخواست پیشرفت می کند.
 • مقالات یا تحقیقاتی در زمینه خود منتشر کرده اید که در مجلات یا رسانه ها شناخته شده است.
 • از شما خواسته می شود که کار افراد دیگر را به صورت فردی یا در یک پانل ارزیابی کنید.
 • فعالیت و مشارکت برجسته در زمینه خود به صورت علمی، علمی، هنری، ورزشی یا تجاری.
 • مقالاتی نوشته اند که در نشریات تجاری یا رسانه های بزرگ منتشر شده اند.
 • آثار خود را در نمایشگاه ها یا ویترین های دیگر به نمایش بگذارید.
 • شواهدی مبنی بر اینکه شما نقش مهمی در یک سازمان برجسته ایفا کرده اید.
 • حقوق بالایی دریافت کنید و انتظار می رود در مقایسه با سایرین در رشته خود حقوق قابل توجهی دریافت کنید.
 • دریافت کننده موفقیت تجاری در هنرهای نمایشی باشید.

معیارهای واجد شرایط بودن EB1 برای اساتید و محققان

برای دسته پروفسور یا محقق، باید 2 مورد از معیارهای زیر را داشته باشید و از یک کارفرمای آمریکایی پیشنهاد کار داشته باشید.

 • برای دستاوردهای خود دریافت کننده جوایز باشید.
 • عضو انجمنی برای رشته خود باشید که به طور مداوم از اعضای خود درخواست پیشرفت می کند.
 • اثبات اینکه دیگران مطالبی در مورد کار و دستاوردهای شما در زمینه شما نوشته و منتشر کرده اند.
 • شواهدی مبنی بر اینکه از شما خواسته شده است که کار افراد دیگر را به عنوان یک فرد یا در یک پانل ارزیابی کنید
 • نویسنده مشارکت های علمی یا علمی در زمینه خود باشید.
 • مقالات یا کتابهایی در مجلات تجاری بین المللی در زمینه خود نوشته و منتشر کرده باشید.

معیارهای واجد شرایط بودن EB1 برای مدیران چند ملیتی

در نهایت، برای واجد شرایط بودن برای ویزای مدیریت چندملیتی یا اجرایی EB1، باید یک پیشنهاد شغلی معتبر از شرکتی داشته باشید که شعبه یا شرکت تابعه ای در کشور خارجی داشته است و شما با آنها استخدام شده یا با آنها کار کرده اید.

چگونه برای ویزای EB1 اقدام کنیم؟

اگر بر اساس توانایی‌های فوق‌العاده درخواست می‌دهید، نیازی نیست که کارفرما درخواستی ارائه کند، اما می‌توانید برای خود درخواست دهید. برای ویزای پروفسور/محقق و مدیر چند ملیتی EB1، باید یک کارفرما برای شما درخواست ثبت کند.
درخواست برای ویزای EB1 مراحل متعددی دارد که هم کارفرما و هم کارمند خارجی را شامل می شود. فرآیند درخواست از طریق مهاجریست دارای این دو بخش است:

1- کارفرمای ایالات متحده گواهی کار را صادر می کند و درخواست های لازم را ارائه می دهد.
2- در صورت تایید، کارمند خارجی برای ویزای EB1 در سفارت ایالات متحده در کشور خود درخواست می دهد.

بنابر این بهترین روش از طریق اثبات توانایی فوق العاده است که نیازی به نامه کارفرما نداشته باشد!

جهت ارائه درخواست و دریافت گرین کارت آمریکا از طریق ویزای EB1 نیاز دارید تا یک موسسه مهاجرتی حرفه ای که روابط خوبی در تهیه رزومه شما داشته باشد
همزمان با مراکز علمی و دانشگاهی داخلی و بین المللی، مراکز اهداء جوایز بین المللی، انجمن های بین المللی، رسانه های داخلی و خارجی در ارتباط است و میتواند رزومه شما را به بهترین شکل ارتقاء دهد کمک بخواهید.
ویزای نخبگان آمریکا EB1
هلدینگ بین المللی توسعه دهندگان با دارا بودن بهترین وکیل مهاجرت آمریکا و کلیه ابزار لازم میتواند بهترین رزومه را تهیه و درخواست این ویزا را برای شما ثبت کند. پرونده گرین کارت آمریکای شما توسط مهاجریست انجام میگردد.
ما برند های مختلف علمی، آموزشی داخلی و بین المللی، انجمن های بین المللی و مرکز اعطاء جوایز داخلی و بین المللی و همچنین رسانه های گوناگون جهت اعلام دستاورد های شما را در اختیار داریم. در انتخاب ما شک نکنید!

مراحل درخواست ویزای EB1 از کارفرمای ایالات متحده

گرفتن گواهی کار

اولین شرط لازم برای یک کارفرمای آمریکایی برای استخدام کارمند خارجی، دریافت گواهینامه کار توسط وزارت کار ایالات متحده است. این کار با پر کردن فرم ETA 750 به DOL انجام می شود. با ارسال این فرم، کارفرمای ایالات متحده بیان می کند که سعی کرده است یک کارمند آمریکایی برای آن موقعیت شغلی پیدا کند اما نتوانسته است و به کارگر خارجی دستمزد رایج پرداخت می شود.

فرم توسط DOL پردازش می شود و کارفرما و کارمند از تصمیم مطلع می شوند. در صورت تایید، کارفرمای ایالات متحده می تواند به مرحله بعدی برود، اما اگر گواهینامه رد شود، کارگر خارجی اجازه دریافت ویزای EB1 را ندارد.

تنظیم دادخواست

علاوه بر گواهی کار، کارفرما باید دادخواستی را نیز به خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) ارسال کند. این کار با پر کردن فرم I-140، دادخواست مهاجرت به آمریکا برای کارگر بیگانه انجام می شود. کارفرما همچنین باید صورتهای مالی، حسابرسی و اظهارنامه مالیاتی را پیوست کند تا ثابت کند که شرکت از نظر مالی با ثبات است. برای ویزای توانایی فوق العاده EB1، مهاجریست به نمایندگی از شما درخواست را به USCIS ارسال کنید و هزینه را بپردازید.

USCIS به دادخواست رسیدگی کرده و کارفرما را مطلع خواهد کرد. در صورت تایید، پرونده به مرکز ملی ویزا (NVC) خواهد رفت. در صورت رد، کارفرمای ایالات متحده مجاز به استخدام کارگر خارجی نیست.

وقتی پرونده به NVC می رود، آنها یک شماره پرونده و شماره شناسه فاکتور را تعیین می کنند. این اسناد بخشی از بسته با دستورالعمل نحوه درخواست است که برای کارمند خارجی در کشور خود ارسال می شود. با این حال، از آنجایی که در ویزای EB1 سقفی وجود دارد، NVC تنها زمانی این بسته را ارسال می کند که تاریخ اولویت متقاضی جاری شود.

مراحل درخواست ویزای EB1 از کارگر خارجی

فرم فایل DS-260، درخواست ویزای مهاجرت آنلاین

متقاضی یا کارگر خارجی باید این فرم را تکمیل کند که به عنوان درخواست ویزای EB1 عمل می کند. این فرم توسط سفارت یا کنسولگری ایالات متحده که از آن درخواست می کنند پردازش می شود.

معاینه کامل پزشکی و واکسیناسیون

در بسته NVC نیز الزاماتی در مورد معاینات پزشکی و واکسیناسیون وجود دارد که متقاضی باید انجام دهد. متقاضی باید برای تکمیل مدارک و امضای آنها به پزشک دارای مجوز مراجعه کند.

فایل مدارک پشتیبان ویزای EB1 را جمع آوری کنید

پس از اینکه NVC فرم DS-260 شما را تأیید کرد، باید مدارک پشتیبانی پرونده خود را ارسال کنید.

برای درخواست ویزای EB1 باید مدارک زیر را در پرونده درخواست خود ارائه دهید:

 • پاسپورت شما که باید بیش از 6 ماه پس از عزیمت شما به ایالات متحده معتبر باشد
 • پیشنهاد استخدام شما از طرف کارفرمای ایالات متحده
 • گواهی کار تایید شده
 • دادخواست تایید شده
 • صفحه تایید DS-260 شما
 • مدارک پزشکی و واکسن امضا شده شما
 • دو عکس مطابق با شرایط لازم برای عکس ویزای ایالات متحده
 • اثبات اینکه شما معیارهای دسته ای را که درخواست می کنید را برآورده می کنید
 • نامه های کارفرمایان قبلی
 • دادگاه و سوابق کیفری
 • بسته به مورد، NVC ممکن است به اسناد پشتیبان دیگری نیاز داشته باشد، بنابراین باید دستورالعمل های مهاجریست را به دقت دنبال کنید.

در مصاحبه ویزای EB1 شرکت کنید

NVC درخواست و مدارک پشتیبان شما را بررسی می کند و اگر شرایط دیگری وجود نداشته باشد، مصاحبه ای را برای شما در سفارت ایالات متحده که از آن درخواست می کنید، تعیین می کند. در مصاحبه شرکت کنید و تا حد امکان در پاسخ به سوالات مربوط به سابقه و سایر جزئیات خود دقیق باشید. مصاحبه کننده در مورد اینکه آیا باید ویزای EB1 را برای شما صادر کند یا خیر، تصمیم نهایی را خواهد گرفت.

بسته NVC را دریافت کنید و به ایالات متحده سفر کنید

اگر ویزای EB1 شما تایید شود، یک بسته از NVC دریافت خواهید کرد. تحت هیچ شرایطی نباید این بسته را باز کنید. هنگام سفر به ایالات متحده آن را با خود ببرید و به یک افسر مهاجرت در گمرک ورودی ایالات متحده بدهید. فقط آنها اجازه دارند آن را باز کنند و تصمیم بگیرند که آیا شما باید اجازه ورود به کشور را داشته باشید یا خیر.

هزینه های ویزای EB1 چقدر است؟

هزینه های زیادی وجود دارد که هنگام درخواست ویزای EB1 مسئول پرداخت آن هستید. مبالغ متفاوت است و توسط USCIS و سفارت ایالات متحده در کشوری که از آن درخواست می دهید تعیین می شود. به طور کلی، شما باید هزینه های زیر را بپردازید:

 • هزینه ثبت درخواست فرم I-140 USCIS
 • فرم هزینه پردازش DS-260
 • هزینه معاینه پزشکی
 • هزینه های دریافت اسناد پشتیبانی
 • هر گونه هزینه ترجمه از زبان خارجی به انگلیسی
 • دستمزدهای کمک تکمیل فرم ها، تکمیل روزمه، ایجاد دستاوردها و حق الزحمه کارشناسان و وکلای مهاجریست

مدت زمان پردازش ویزای EB1 چقدر است؟

زمان پردازش ویزای EB1 می تواند از چند ماه تا چند سال باشد. از آنجایی که ویزاهای مبتنی بر اشتغال دارای سقف هستند، زمان پردازش EB1 می تواند بسیار طولانی باشد. همه اینها بر اساس زمان درخواست شما و اینکه آیا شما در ردیف بعدی USCIS و NVC هستید تعیین می شود، زمان مورد انتظار حدود یک سال است.

آیا با ویزای EB1 به مراقبت های بهداشتی آمریکا دسترسی پیدا می کنم؟

بله، شما به عنوان دارنده ویزای EB1 به مراقبت های بهداشتی در ایالات متحده دسترسی خواهید داشت، با این حال، هزینه های درمان پزشکی در ایالات متحده یکی از بالاترین ها در جهان است .

هزینه درمان پا یا دست شکسته برای شما 2500 دلار است، در حالی که هزینه اقامت در بیمارستان های ایالات متحده ممکن است به طور متوسط ​​بیش از 10000 دلار باشد.  شما باید یک طرح بیمه درمانی را انتخاب کنید که مناسب شما باشد، که به طور کلی مقرون به صرفه است و نیازهای شما را پوشش می دهد.

چگونه می توان یک وضعیت اقامت دائم قانونی (LPR) دریافت کرد؟

گام بعدی پس از دریافت ویزای EB1 دریافت گرین کارت است. برای تغییر وضعیت خود از ویزای مهاجرتی به اقامت دائم قانونی، ابتدا باید یک دادخواست تایید شده از USCIS و ویزا داشته باشید و همچنین در ایالات متحده زندگی کنید.

پس از آن، باید فرم I-485، درخواست ثبت اقامت دائم در آمریکا یا تنظیم وضعیت به USCIS را ارسال کنید. این فرم پردازش می شود و در صورت تایید، پس از چند هفته گرین کارت خود را از طریق پست دریافت خواهید کرد.

انواع دیگر ویزای ترجیحی استخدامی

ویزای کار آمریکا دارای انواع زیر است:

 • ویزای EB1 یا ویزای کارگری اولویت اول برای اساتید برجسته، محققان، افرادی با توانایی‌های فوق‌العاده در هنر، علم، تجارت، ورزش، یا آموزش و همچنین مدیران اجرایی است که در 3 سال گذشته در شعبه خارجی یک شرکت آمریکایی کار کرده‌اند. سال ها
 • ویزای EB-2 یا ویزای کارگری اولویت دوم برای افراد حرفه ای با مدارک تحصیلی پیشرفته و افرادی با توانایی های فوق العاده در هنر، علوم یا تجارت است.
 • ویزای EB-3 یا ویزای کارگری اولویت سوم برای کارگران ماهر با بیش از 2 سال تجربه، متخصصان با مدرک تحصیلی عالی، یا کارگران غیر ماهر با کمتر از 2 سال تجربه ( EW-3 Visa ) است.
 • ویزای EB-4 یا ویزای کارگری اولویت چهارم برای کارگران مختلف مذهبی، دولتی یا سازمان های بین المللی است.
 • ویزای EB-5 یا ویزای کارگری اولویت پنجم برای سرمایه گذارانی در ایالات متحده است که بین 500 هزار تا 1 میلیون دلار در اقتصاد ایالات متحده سرمایه گذاری خواهند کرد.

سایر روش های مهاجرت به آمریکا

همچنین اگر از روش های دیگری مانند ثبت شرکت در آمریکا ، سرمایه گذاری، پیوستن به خانواده ، DV و یا سایر انواع ویزا آمریکا نیز میخواهید اقدام کنید مهاجریست کلیه خدمات لازم را به شما ارائه میکند. با ما از طریق تکمیل فرم زیر ارتباط بگیرید:

آیا برای ویزای نخبگی آمریکا EB1 باید گواهی تمکن مالی ارائه داد؟

خیر در قانون اعطاء این ویزا چنین گواهی تمکن مالی ای جزو مدارک پشتیبان مطالبه شده نیست، اما همواره توجه داشته باشید که داشتن حداقل گواهی تمکن بین ۱۰ تا ۲۰ هزار دلاری که نشان دهنده این باشد که شما هزینه های اولیه سفر و استارت اقامت در آمریکا را حداقل برای ۶ ماه دارید مدارک مثبته میباشد و بهتر است ارائه دهید اما اجباری نیست.

مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای نخبگی را به چه کسانی پیشنهاد میکنید؟

مهاجریست به شما پیشنهاد میکند اگر در درجه اول شرایطی دارید که با توضیحات بالا همخوانی دارد اقدام کنید در نهایت هنرمندان در هر عرصه هنری، ورزشکاران در هر عرصه ورزشی، مدیران برجسته و نام آور، اعضاء هیات علمی دانشگاه ها، تحصیل کرده های در مقاطع دکتری و پست دکترا، هر فعال اقتصادی ای که از توانایی مالی خوبی (دارای نقدینگی حداقل ۱۰۰ هزار دلار) برخوردار است و در کسب و کار خود موفق است میتواند به کمک ابزار هلدینگ بین المللی توسعه دهندگان از این فرصت ویژه بهره مند گردد.

ویزای EB-1 آمریکا دائمی است یا موقت؟

ویزای EB-1 دائمی (Permanent) است. به عبارت دیگر، افرادی که موفق به درخواست ویزای EB-1 می‌شوند، محدودیت زمانی برای اقامت آمریکا ندارند و به عنوان ساکن دائمی (Permanent Resident) در این کشور شناخته می‌شوند.

این ویزا برای افراد برجسته در زمینه‌های مختلف از جمله علم، هنر، ورزش و تجارت ارائه می‌شود و به این افراد اجازه می‌دهد به طور دائمی در ایالات متحده زندگی کنند و حقوقی مشابه با شهروندان آمریکا داشته باشند. این ویزا به دارندگانش اجازه کار کامل در ایالات متحده را می‌دهد و پس از مدتی، می‌توانند برای درخواست شهروندی آمریکا واجد شرایط شوند.

آیا برای درخواست اقامت افراد برجسته آمریکا باید مدرک زبان ارائه بدم؟

برای درخواست ویزای EB-1، نیازی به ارائه مدرک زبان مانند IELTS یا TOEFL نیست. این نوع ویزا برای افراد برجسته با دستاوردها و توانایی‌های استثنایی ارائه می‌شود و ارزیابی بر اساس جنبه‌های حرفه‌ای و علمی شما صورت می‌گیرد، به طوری که نیاز به ارائه مدرک زبانی در این مرحله نیست.

با این حال، برای دیگر انواع ویزاهای مهاجرت یا تحصیل در ایالات متحده ممکن است نیاز به ارائه مدرک زبانی باشد. همچنین، در مواردی که مخاطب نیاز به زبان انگلیسی برای ارتباطات روزمره و کاری دارد، مهم است که مهارت‌های زبانی مناسبی داشته باشید.

موضوعات:
این مقاله برای شما مفید بود؟
نپسندیدم 0 5 از 5 این مقاله را مفید یافتند.
بازدید ها: 113